Dzień Papieski

Już od 10 lat - na pamiątkę wyboru Polaka na papieża - w naszym kraju obchodzony jest Dzień Papieski. Z tej okazji 12 października odbyło się spotkanie grupy wiekowej IV - VI. Nauczycielki religii wraz z uczniami przygotowały prezentację pt. "Papież i dzieci", dzieci czytały listy napisane do Jana Pawła II, które świadczyły o wielkim wpływie, jaki wywarł na ich życie.
       Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie ulubioną piosenkę papieża "Barkę" oraz obejrzeliśmy film biograficzny o Janie Pawle II. Koło Dziennikarskie wydało z tej okazji okolicznościową gazetkę. Szkolne Koło Caritas rozprowadzało kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającą dzieci i młodzież z ubogich środowisk.