Wycieczka do Szreniawy i Wolsztyna

W środę 9 listopada odbyła się wycieczka klas IV "Szlakiem zabytków dawnej techniki ". Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wozy, lokomobile, czy maszyny parowe oraz przyjrzeć się rzadkim rasom zwierząt hodowlanych takim jak woły czy owce wrzosówki. Największą radość sprawiło im jednak głaskanie królików. W trakcie jazdy do kolejnego miasta uczniowie klas IV widzieli jedyny w kraju wiadukt dla zwierząt w Dębienku. Drugim ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz zapoznanie się z kolekcją samochodów strażackich. Największymi atrakcjami w tym miejscu były jednak pracownia przyrodnicza im. A. Łąckiego, w której znajdował się zbiór wypchanych zwierząt i piękne rysunki przedstawiające różne zwierzęta oraz sala edukacyjno-pożarnicza, w której uczniowie mogli zobaczyć jak ogromne straty powoduje pożar oraz dowiedzieć się jak się zachować w przypadku pożaru. Ostatnim punktem wycieczki był Wolsztyn, w którym znajduje się jedyna czynna w Europie parowozownia.