Chcemy i potrafimy pomagać - nasze akcje charytatywne.

24.IX.2011

Pieczemy frytki i smażymy placki ziemniaczane. Dochód z akcji 230 zł przeznaczamy na "Adopcję na odległość". Chętnych do pracy w gastronomii było bardzo dużo.

9.X.2011

Rozprowadzamy Kremówki papieskie przed Kościołem p.w. św. Andrzeja Apostoła w Spławiu. Zamówiliśmy 200 sztuk. Wszystkie rozeszły się bardzo szybko. Dochód z akcji przeznaczono na pomoc dla Sudanu Południowego w ramach "Adopcji na odległość".

18.X.2011

Po apelu z okazji XI dnia papieskiego nasi wolontariusze zbierali w szkole pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy 75 zł i przesłaliśmy je na konto Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

XII.2011

W grudniu rozprowadzaliśmy kartki świąteczne z logo CARITASU. Akcja miała na celu wsparcie działalności Szkolnych Kół Caritas. W naszej szkole rozprowadziliśmy 200 kartek. To sporo w dobie komputerów i komórek.

20.XII.2011

Dostarczyliśmy do siedziby Caritas w Poznaniu stroik świąteczny - dekorację na stół wigilijny dla osób będących w trudnych sytuacjach życiowych. Wigilia dla tych osób odbyła się 24.XII na terenie targów poznańskich.

Wyjścia, apele, konkursy.

17.IX.2011

Dzień młodzieży. Byliśmy w katedrze na spotkaniu z księdzem arcybiskupem. Uczestniczyliśmy w uroczystości wniesienia relikwii bł. Jana Pawła II. Zaśpiewaliśmy biskupowi "100 lat" z okazji jego imienin.

18.X.2011

Apel z okazji XI dnia papieskiego "Jan Paweł II - człowiek modlitwy". Szkolne Koło Caritas przygotowało prezentację o życiu błogosławionego Jana Pawła II.

21.XI.2011

Członkowie Szkolnego Koła Caritas w ramach współpracy z Uniwersytetem Każdego Wieku działającym przy parafii p.w. św. Andrzeja zwiedzali katedrę poznańską.

24.XI.2011

Uczennice z klasy Vb : Marianna Humska, Marta Kalińska, Joanna Rabiega i Olimpia Zwierz wzięły udział w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż pt. "Wiem jak ratować życie". Dziewczyny zajęły 7 miejsce (na 21 zespołów) - gratulacje!

25.XI.2011

Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas nawiedzili groby na cmentarzu w Spławiu. Pomodliliśmy się za zmarłych nauczycieli, księży i członków naszych rodzin. Zapaliliśmy znicz na grobie byłego dyrektora naszej szkoły.

19.XII.2011

W ramach dalszej współpracy z Uniwersytetem Każdego Wieku byliśmy w cerkwi p.w. św. Mikołaja w Poznaniu. Proboszcz tej parafii - ojciec Paweł Minajew w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam religię prawosławną.