W baśniowym świecie H. Ch. Andersena

Dzień 10 lutego 2012 r. w naszej szkole upłynął uczniom klas czwartych w baśniowej atmosferze. Tego dnia odbył się konkurs: "W baśniowym świecie H. Ch. Andersena". Wcześniej uczniowie wykonali piękne albumy o bajkopisarzu.
        Na początku teatrzyk " Kacperek" pod opieką pani M. Wiczyńskiej wystawił sztukę wprowadzającą nas w atmosferę baśni. Była to adaptacja bajki "Krzesiwo" duńskiego pisarza. Młodymi aktorami byli uczniowie klas czwartych. Następnie 10 najlepszych - wyłonionych w eliminacjach klasowych - przedstawicieli klas czwartych - brało udział w konkursie czytelniczym dotyczącym baśni H. CH. Andersena. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julka Bubeła z kl. IVb , drugie miejsce - Bartek Bialik z kl. IVa , a trzecie - Martyna Plenzer, również z kl. IVa. Laureaci otrzymali piękne wydania baśni oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
        Odbył się również konkurs na najciekawsze baśniowe przebranie. Na scenie pojawił się sam H. Ch. Andersen, piękne księżniczki, książęta oraz inne postacie z bajek. Wielu uczniów otrzymało dyplomy, a wszyscy uczestnicy - upominki. Na zakończenie odbył się bal karnawałowy, podczas którego wybierano króla i królową balu. Ukoronowani zostali: Bartek Bialik oraz Sandra Grzybek.