KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
II EDYCJA - STANY ZJEDNOCZONE I KANADA

Dnia 13 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. W tym roku uczniowie zgłębiali tajemnice i odkrywali fakty dotyczące Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Kanady. Młodzi odkrywcy zdobytą wiedzę przelali na swoje plakaty, które obecnie zdobią korytarz naszej szkoły na I piętrze. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursie. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa grupa uczniów dobrze zaznajomionych z tematem. Pytania z kategorii: wiedza ogólna; gramatyka; kalambury językowe oraz literowanie trudnych słówek nie stanowiły żadnego problemu dla naszych małych ekspertów.

I miejsce zajęli przedstawiciele klasy IVb w składzie:
. Maciej Dziuba
. Emilia Kawka
. Tosia Czaczyk

II miejsce zajęła klasa IVa, którą reprezentowali:
. Michał Frąckowiak
. Bartek Bialik
. Martyna Plenzler

III miejsce wywalczyła klasa Vb w składzie:
. Piotr Plackowiak
. Blanka Górczak
. Olimpia Zwierz

Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom konkursu, a także publiczności która dopingowała swoich reprezentantów!!!