Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

uzyskała tytuł
Laureata
I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

27 marca 2012 r w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa 134 laureatów konkursów interdyscyplinarnych odebrało z rąk pana Piotra Florka Wojewody Wielkopolskiego i pani Elżbiety Walkowiak Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zaświadczenia i nagrody. Młodzi, zdolni i pełni zapału uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. A jest czego im gratulować! W tegorocznych konkursach interdyscyplinarnych uczestniczyło 35 111 uczniów szkół podstawowych z 933 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego (tj. 74,3% wszystkich szkół podstawowych).
        43 uczniów zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, 33 uczniów zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i 58 uczniów zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów uświetnił występ Zespołu wokalnego Happy Singers, prowadzonego przez Agnieszkę Chwastek i trio gitarowe Los Desperados, prowadzone przez Konrada Chwastka z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu. W ich wykonaniu usłyszeliśmy następujące utwory: Lubię mówić z Tobą z rep. zespołu Akurat, Pieśń o miłości z filmu Król Lew, Wszystko kwitnie wokoło z rep. zespołu Skaldowie, Harley mój z rep. zespołu Dżem, a na finał zaśpiewali Szkolny Rock&Roll.
        Wielkopolski Kurator Oświaty w roku szkolnym 2011/2012 zorganizował dla uczniów szkół podstawowych trzy konkursy: Wojewódzki Konkurs Humanistyczny, Wojewódzki Konkurs Matematyczny i Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy. W tym roku szkolnym dotychczasowy Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy został rozdzielony na dwa osobne konkursy: Wojewódzki Konkurs Matematyczny i Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy. Dzięki zorganizowaniu trzech konkursów liczba uczestników zwiększyła się o ok. 11 tys. w stosunku do roku ubiegłego, a liczba laureatów zwiększyła się o 41. Na podstawie zaświadczenia laureata, w stosunku do roku ubiegłego, większa liczba uczniów szkół podstawowych jest zwolniona ze sprawdzianu po klasie szóstej.

Gratulujemy!