IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..."

15 maja 2012 r. obył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..." poświęcony twórczości Małgorzaty Musierowicz. W konkursie wzięli udział uczniowie z poznańskich szkół podstawowych i gimnazjum. Uczestnicy konkursu przedstawiali krótkie scenki z wybranych powieści. Musieli wykazać się znajomością twórczości M. Musierowicz, a także rozpoznać, kto znajduje się na grafikach, którymi pani Musierowicz ilustruje swoje książki. Do jury został zaproszony reżyser teatralny, pan Dariusz Jagodziński, który dał sporo cennych wskazówek młodym aktorom.
        W wyniku eliminacji ustnych wyłoniliśmy zwycięzców:
1 miejsce zajęła Szkoły Podstawowej nr 53 w Poznaniu,
2 miejsce przypadło Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu,
3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 59 w Poznaniu.

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 6 w Poznaniu. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.