Festyn szkolny "EUROSZCZEPANKOWO 2012"

2 czerwca 2012 r. odbył się festyn szkolny pod hasłem EUROSZCZEPANKO 2012 inspirowany EURO 2012. Główna część imprezy odbywała się na boisku szkolnym, gdzie odbyły się rozgrywki między zespołami poszczególnych państw. Na szkolnym stadionie pojawiły się drużyny Polski, Grecji, Czech, Rosji, Irlandii, Włoch, Hiszpanii oraz Chorwacji. Na otwarcie zatańczył zespół uczennic z kl. IV - VI.
        Piłkarzom dopingował wielobarwny tłum kibiców przebrany w stroje w barwach narodowych poszczególnych państw. Gra toczyła się w dwóch grupach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Każdej z grup rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. O wyniku rywalizacji decydowała kolejność w grupie.
        W szkole podstawowej wygrała Hiszpania, czyli Mateusz Bylina, Marek Spichalski, Piotr Bździak, Kamil Wojda, Max Szymkowiak, Stanisław Muszyński, Jakub Gałka, Maciej Osiecki, Przemysław Czaczyk, Max Gawroński.
        W gimnazjum zwyciężyli Czesi, których reprezentowali: Paweł Rutkowski, Alex Mozgała, Kamil Mozgała, Marcel Lipczyński, Bartosz Barczak, Mikołaj Marciniak, Arkadiusz Miler, Dominik Leciński, Jakub Natkowski, Maciej Dembiński, Krzysztof Szałamacha, Bartosz Wiecheć.
        Na boisku odbyły się również GRY i ZABAWY PIŁKARSKIE dla najmłodszych. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w czterech konkurencjach: strzał do celu, strzał do bramki, slalom zakończony strzałem i tor przeszkód z piłką. Uczestnicy odczuwali radość i satysfakcję z własnych umiejętności sportowych oraz aktywnie spędzonego wolnego czasu.
        Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Konkursie wiedzy o EURO. Uczniowie klas I - III przygotowali występy dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Na szkolnej scenie występowali laureaci szkolnej edycji konkursu " Mam talent" oraz Festiwalu Pasji Muzycznych.
        Działały: kawiarenka, stoisko z eko - żywnością, grill, punkt malowania twarzy. Odbywał się kiermasz książek, sprzedaż tzw. Cegiełki na fundusz szkolny. Uczniowie z Koła Dziennikarskiego przygotowali specjalny numer gazetki szkolnej poświęcony EURO 2012.
        Mimo wietrznej pogody impreza udała się i na koniec obejrzeliśmy mecz gwiazd. Grali : Igor Mikołajczak, Tomasz Chudziak, Bartosz Barczak, Marcel Lipczyński, Kacper Lipczyński, Jakub Andrysiak, Grzegorz Grzybek, Grzegorz Garsztka, Sebastian Dydymski oraz nauczyciele wych. fizycznego: pan Paweł Rutkowski oraz Bartosz Zawadzki.