Mikołajkowy Turniej Szachowy

W sobotę 1 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 45 w Poznaniu rozegrany został Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Turniej rozgrywany był w 3 grupach: Grupa I dla dzieci z klas I-II szkoły podstawowej bez kategorii szachowej, zagrał w nim Stasiu Walkowiak z II D. Grupa II dla dzieci z klas III-VI szkoły podstawowej do IV kategorii szachowej. Grupa III dla dzieci ze szkół ponadpodstawowych , w tej grupie zagrali : Adam Stawecki , Oskar Ziemniak i Mateusz Grześkowiak , wszyscy z klasy I B gimnazjum . Stasiu zaczął słabo przegrywając pierwszą partię , od drugiej przełamał się i wygrał wszystkie pozostałe 6 zajmując w swojej grupie 2 miejsce na 48 grających . Jest to jak na razie największy sukces Stasia z 12 turniejów szachowych w których dotychczas zagrał . Mogło być jeszcze lepiej , gdyż okazało się , że sędzia przymknął na fakt iż zawodnik , który zwyciężył ma IV kategorie szachową , a turniej był dla zawodników bez kategorii . Następnym razem będzie jeszcze lepiej .