Walentynki w świetlicy

Walentynki, walentynki
coś dla chłopca i dziewczynki.
Jeśli czujesz się młody
przyłącz się do naszej mody.
Załóż walentynkowe okulary
świat nie będzie taki szary.
Może ktoś Cię zauroczy
jeśli spojrzysz mu prosto w oczy.
Moc zabawy i radości
w świetlicy naszej zagości.
Od poranka aż do zmroku
bo to jedyny taki dzień w roku.

14 lutego to dzień uznawany w kręgach kultury Zachodu za święto miłości oraz przyjaźni. Jest to sympatyczny dzień, pełen uśmiechów, miłych słów, niespodzianek. Wszyscy wiedzą, że "miłość niejedno ma imię" dlatego też w świetlicy przygotowano wiele zabaw dla dużych i małych. Kilka dni wcześniej został ogłoszony konkurs na kartkę walentynkową, wszystkie prace udekorowały wejście do szkoły. Działała też poczta walentynkowa. Tajemniczy Walenty lub Walentynka zrobił niespodziankę niejednemu. Sala świetlicowa, okna zostały ozdobione pracami, które dzieci wykonały podczas zajęć plastycznych. Wszystkich otaczały symbole walentynek wprowadzając uczestników zajęć w miły nastrój. Dzieci poznały historię święta, dowiedziały się kim był św. Walenty, brały udział w quizie walentynkowym. Zabawa z balonami i zadaniami do wykonania wszystkim bardzo się podobała. Zgodnie z zapowiedzią zapanowała też w świetlicy nowa moda na walentynkowe okulary, dzięki którym na niejednej twarzy zagościł uśmiech, a ci co je założyli zobaczyli świat z różowym kolorze.