X Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..."

15 maja 2013 r. odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy " Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni...". Pani M. Musierowicz nie mogła do nas przybyć osobiście, ale przesłała uczestnikom konkursu miłe słowa i pozdrowienia. W tej miłej atmosferze przebiegał cały konkurs. Przedstawiciele 9 szkół prezentowali krótkie etiudy teatralne, które - jak zauważył przewodniczący jury, pan Dariusz Jagodziński - były na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze znali treść utworów.
        Ostatecznie tytuł najlepiej znającej twórczość poznańskiej pisarki zyskała Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 61 w Poznaniu, trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 35 w Poznaniu. Wyróżnienie za najlepszą kreację aktorską otrzymała Urszula Kołaczek z SP nr 62 w Poznaniu. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.