XIV OGÓLNOPOLSKI BIEG CHROBREGO
POZNAŃ - 21.09.2012r

W piątek w samo południe reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła swoje pierwsze w tym roku szkolnym zmagania w zawodach w biegach przełajowych. Już po raz czternasty Zarząd Wielkopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu zorganizował Bieg Chrobrego na starcie którego zameldowała się ogromna liczba amatorów biegania ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz liceów. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 500m, gimnazjum - 1500m, liceum - 2000 i 3000m.
        Naszą szkołą uczniowie z powodzeniem reprezentowali w kilku kategoriach wiekowych. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z klas IV SP i młodsze. W swoich pierwszym starcie w biegu masowym na trzecim miejscu zameldowała się uczennica SP61 - Ewa Wojtkowiak, a w samym biegu wystartowała jako nasza jedyna reprezentantka zmagając się z około setką rywalek!
        W kolejnych biegach ponownie nasi uczniowie zajmowali świetne pozycje, zdobywając miejsca także w pierwszej dziesiątce zawodów oraz kolejne miejsce na podium za sprawą gimnazjalistek - Joanny Skrzypczak ( III miejsce ), za plecami której na IV miejsce uplasowała się Agata Stolarska. Dziewczęta, które zajęły miejsca na podium dostały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Gratulujemy całej reprezentacji!

DZIEWCZĘTA 2002 i młodsze:
- Ewa Wojtkowiak - III miejsce ( około 100 startujących )

DZIEWCZĘTA 2000-2001
- Weronika Kubisiak - 10 miejsce
- Marta Kalińska - 17 miejsce
- Magdalena Chojnacka - 28 miejsce
- Aleksandra Kaźmierowska - 29 miejsce ( rocznik 2001 )
- Anna Davtyan - 43 miejsce
- Kinga Cicharska - 71 miejsce ( rocznik 2001 )
- Sandra Grzybek - 91 miejsce ( rocznik 2001 )
STARTOWAŁO 135 OSÓB

CHŁOPCY 2000-2001