KOPERNIK CUP 2013

8 marca piłkarska reprezentacja SP 61 w piłkę nożną wzięła udział w turniej organizowanym przez UKS Kopernik Poznań. Na pięknej hali przy ulicy Newtona 2 nasi chłopcy zaprezentowali dobrą grę, dochodząc do finału zawodów. Rozgrywki, w których udział wzięło sześć drużyn, podzielone zostały na dwie grupy po 3 zespoły. W grupie A nasi zawodnicy zmierzyli się z UKS Kopernik Poznań, oraz SP 7. Awansować do finału należało wyjść zwycięsko ze zmagań grupowych. Po zwycięstwie 3:1 nad SP 7 naszym zawodnikom wystarczał remis w spotkaniu z UKS Kopernik Poznań, jednak chłopcy postanowili rozstrzygnąć losy spotkania jak najwcześniej. Po uzyskanym prowadzeniu 3:0 drużyna nieco spuściła z tonu w końcówce meczu i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 4:2. W finale przyszło zmierzyć się naszej drużynie z SP 74. Drużyna ta pewnie wygrała swoją grupę zdobywając aż 10 bramek. Od początku spotkania nasi zawodnicy przeprowadzali atak za atakiem na bramkę przeciwnika, jednak w decydującym momencie brakowało skuteczności. Nasi napastnicy przeważnie obijali bramkarza rywali, czy też ścianę za bramką przeciwnika. Od początku drugiej połowy to z kolei rywale uzyskali przewagę, jednak po kilku minutach sytuacja wróciła do normy i drużyna SP 61 ponownie szturmowała bramkę. W ostatnich sekundach chłopcy stworzyli sobie kolejną dogodną sytuację i wydawać by się mogło, że zdobycie bramki to jedynie formalność, jednak po raz kolejny bramkarz przeciwnika uchronił SP 74 od porażki, broniąc piłkę. głową!
        Jak mówi stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Niestety po remisie 0-0 w finale nasza drużyna musiała uznać wyższość przeciwnika w rzutach karnych. Szkoda, gdyż końcowy sukces był blisko. Gratulacje jednak za bardzo dobrą grę i ambitną walkę przez całe zawody.
        Dodatkowym sukcesem indywidualnym jest zdobycie przez JAKUBA GRZESIECKIEGO tytułu najlepszego zawodnika turnieju - wyróżnienia przyznawanego przez trenerów wszystkich drużyn. GRATULACJE!