"Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

Środa 9 maja 2013 była radosnym dniem dla piłkarskiej reprezentacji dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 61 z klas 1-3. Nasze młode zawodniczki wzięły udział w 1 rundzie XIII Tyrnieju Piłki Nożnej " Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Do zmagań przystąpiły również drużyny Szkoły Salezjanów i gospodarzy SP nr 6. W pierwszym meczu drużyna SP 6 zwyciężyła z "Salezjankami" 2-0 po bardzo zaciętym meczu. Od pierwszych sekund dało się zauważyć, że młode piłkarki walczyły jak lwy o każdą piłkę i zostawiały na boisku całe serce.
        Nasze dziewczęta rozpoczęły rywalizację od spotkania z SP Salezjan. Już w pierwszej akcji drużynę na prowadzenie wysunęła Gabrysia Chołdrych. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania w drugiej połowie na 2-0 i jasne stało się, że o awans do dalszych rozgrywek powalczą SP nr 6 i dziewczyny ze Szczepankowa.
        Drugie spotkanie było równie zacięte jak dwa poprzednie. Nikt nie odpuszczał, każdy biegał i walczył do upadłego. Jednak to SP 61 po bramce Agaty Wojkiewicz prowadziła do przerwy 1-0. Od pełni szczęścia dziewczęta dzieliło już tylko 10 minut drugiej połowy. Gra w drugiej połowie przypominała tę z pierwszej. Emocje jednak sięgnęły zenitu, gdy 2 minuty przed końcem drużyna SP 6 doprowadziła do wyrównania. Gdy wydawało się, że to rzuty karne będą decydować o awansie decydującą akcję przeprowadziła ponownie Agata Wojkiewicz i zdobyciem drugiej bramki w meczu przypieczętowała awans do dalszych rozgrywek.
        Sukces jest tym większy, iż zawody " O puchar Tymbarku" organizowane są dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych, natomiast w naszej drużynie niemal wszystkie dziewczęta były o rok młodsze od rywalek ( z wyjątkiem jednej zawodniczki ) !
        Gratulujemy dziewczynom wspaniałej, ambitnej postawy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu rozgrywek!