Wycieczka do WPN

W czwartek 26 września uczniowie klas VI udali się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem wyjazdu było odwiedzenie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym uczniowie oglądali pamiątki tego pisarza i podróżnika przywiezione z różnych miejsc na świecie. Prawdziwą gratką okazało się spotkanie z wnukiem Pana Arkadego, który przybliżył uczniom postać sławnego dziadka. Niemałą atrakcją okazała się replika statku Krzysztofa Kolumba oraz piramida znajdujące się w ogrodzie posiadłości.
        Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego w Jeziorach, w którym uczniowie obejrzeli film o Wielkopolskim Parku Narodowym oraz poznali zwierzęta zamieszkujące to miejsce. Niestety pogoda nie pozwoliła na spacer po parku, jednak humor poprawił uczniom konkurs wiedzy z nagrodami. Ostatnią atrakcją wycieczki było odwiedzenie słynnej lodziarni w Puszczykowie i degustacja pysznych lodów.