Rekolekcje Wielkopostne 2014

W dniach od 10 do 12 marca 2014 roku w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Hasło rekolekcji "Mamy papieża Świętego - naśladujmy życie Jego" nawiązywało do mającej się odbyć 27 kwietnia kanonizacji bł. Jana Pawła II. W auli szkolnej uczniowie wysłuchali prelekcji pani Danuty Witkowskiej, autorki wystawy pt. "Ziemia Święta po raz drugi" oraz świadectwa pana Jerzego Wolskiego - "Jan Paweł II w naszym życiu". Uczniowie w klasach pisali zaproszenia na wystawę, które zabierali do domów lub przekazywali sąsiadom. Wykonano także plakaty ze scenkami z życia Jana Pawła II. W kościele odbyły się nauki rekolekcyjne prowadzone przez księdza Macieja Kubiaka. Uczniowie obejrzeli także wystawę fotografii, "wirtualnie pielgrzymując" w ten sposób do Ziemi Świętej - tam gdzie wszystko się zaczęło. Rekolekcje zakończyły się Mszą Świętą dla każdej grupy wiekowej. Podczas jednej z mszy św. 23 uczniów przyjęło legitymacje członków Szkolnego Koła Caritas.