Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny
"EKO - SZKOŁY DLA ŚRODOWISKA"

W dniu 11.04.14, w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu, odbył się Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny - "EKO - SZKOŁY DLA ŚRODOWISKA". Szósta edycja konkursu przebiegała pod hasłem - "Oszczędzam, segreguję - nie marnuję!.". W konkursie brały udział szkoły podstawowe dzielnicy Nowe Miasto, które były reprezentowane przez 3-osobowe drużyny uczniów klas V - VI, nauczycieli przyrody oraz grupę kibiców, dopingujących swoją drużynę. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a : Bartosz Bialik, Michał Frąckowiak oraz Kacper Sylwanowicz, których do konkursu przygotwała p. Ewa Rozpłochowska - nauczyciel przyrody.
        Przedstawione przez szkoły inscenizacje ekologiczne oraz prezentacje multimedialne, doskonale wprowadziły uczniów w tematykę konkursu, a zróżnicowane zadania - pytania nawiązujące do inscenizacji i prezentacji, zielone kalambury, krzyżówka ekologiczna z hasłem oraz bank pytań do wyboru (w kształcie kolorowych pojemników do segregacji odpadów), nie sprawiły zawodnikom większych problemów. Praktyczne zadania polegały na odgadnięciu czasu rozkładu wybranych odpadów, kolejności ich rozkładu, a następnie na ich prawidłowym posegregowaniu do odpowiednich pojemników. Konkurs przebiegał, jak co roku w bardzo miłej atmosferze i zdrowej międzyszkolnej rywalizacji poprzez zabawę. Zespół uczniów z naszej szkoły zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

Pani Ewa Rozpłochowska