XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni"

8 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni". W konkursie uczestniczyło 9 szkół podstawowych z Poznania i okolic. Uczestniczki konkursu zaprezentowały krótkie etiudy teatralne związane z twórczością pani Małgorzaty Musierowicz. W jury zasiadł pan Dariusz Jagodziński - instruktor teatralny, który udzielił młodym aktorkom wielu cennych rad.
        Podczas drugiego etapu należało odgadnąć cytaty, portrety osób lub wskazać nazwy ulic Poznania. Miłośniczki twórczości poznańskiej pisarki wykazały się dużą znajomością utworów. Ostatecznie 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu, 2 miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu, a 3 miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.