"Koszykówka chłopców"

Turniej pierwszej rundy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówkę okazał się dla naszej drużyny chłopięcej niezwykle radosnym wydarzeniem. Po bardzo emocjonujących zawodach, lekcji koszykówki od SP 79 i emocjach sięgających zenitu do samego końca, reprezentacja SP 61 awansowała z 2 miejsca do kolejnej rundy IMS.
        Profesjonalnie zorganizowane zawody przez SP 51 im. Bronisława Szwarca były dużym przeżyciem dla naszych chłopców, dzięki oprawie zapewnionej przez zespół taneczny dziewcząt. Po otwarciu turnieju przyszedł czas na pierwsze zmagania. W inauguracyjnym spotkaniu SP 61 przyszło zmierzyć się z drużyną SP 79 ze Świerczewa. Przeciwnicy trenujący koszykówkę w klasie sportowej dali nam prawdziwą szkołę gry wygrywając aż 64-8. Na szczęście nauka z pierwszego meczu bardzo się przydała i nasi chłopcy wyciągnęli wnioski z porażki z lepszym pod każdym względem rywalem. W Kolejnym spotkaniu z SP 62 po fatalnej pierwszej kwarcie ( 4-10 ) nasi reprezentanci ocknęli się w kolejnych częściach gry i do końca meczu nie pozwolili rzucić sobie kosza ostatecznie wygrywając 19-10. Ostatni mecz z gospodarzami turnieju miał zdecydować o tym, która z ekip awansuje do kolejnej fazy turnieju. Mecz od początku do końca trzymał w napięciu, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatnia kwarta mogła przyprawić o zawał serca nawet najbardziej wytrzymałego widza. Gdy wydawało się, że SP 61 kontroluje końcówkę spotkania prowadząc 4 pkt, przeciwnicy wykonali piękny rzut za 3 pkt i zaczął się prawdziwy horror w końcówce i "cios za cios". Na szczęście reprezentanci naszej szkoły wytrzymali napięcie i w ostatnich sekundach wykorzystali rzut osobisty, a następnie postawili kropkę nad "i" zwyciężając 22-16. Radość na boisku po ostatnim gwizdku sędziego była ogromna! Gratulujemy!