Dragony 2014

Poznańskie Dragony 2014 już za nami. Na torze regatowym Malta w sobotę 24.05.2014 odbyły się mistrzostwa szkół w wyścigach łodzi smoczych. Tegoroczna impreza, po raz kolejny świetnie zorganizowana i bardzo widowiskowa oraz dostarczająca wielu wspaniałych wrażeń uczestnikom i kibicom, przyjęła tym raz wymiar międzynarodowy. W szranki stanęły załogi z miast partnerskich m.Poznania - niemieckiego Hannoveru i szwajcarskiego Brna.
        Niezwykle szczęśliwi tego dnia byli szczególnie reprezentanci naszej SP61. Wyścig nr 11 tego dnia był niezwykle emocjonujący dla naszych podopiecznych. W finale zmagań szkół podstawowych na starcie stanęły SP z Wir, SP z Czerwonaka, SP 27 z Poznania i sztafeta ze Szczepankowa. Na sygnał startera jak z katapulty wystrzeliła na czoło stawki łódź SP 61, uzyskując dość znaczną przewagę nad rywalami. Na dystansie "obudzili" się zawodnicy SP 27 i rozpoczęli ambitny pościg za naszą sztafetą. Im bliżej było do mety, tym przewaga bardziej topniała. SP 61 pokonywała dystans w równym tempie, SP 27 zaczęła słabo, ale z każdym metrem i pociągnięciem wiosła przyspieszała. Gdy obie sztafety wpadły po 200m wyścigu na metę wybuchła jednak radość w obozie naszej szkoły, gdyż dzielnie walczące dziewczynki i chłopcy utrzymali wypracowaną przewagę i zwyciężyli o 1,19 sek.! Nasza sztafeta poprawiła zatem także o ponad półtorej sekundy swój wynik z eliminacji. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Czerwonaka z czasem o prawie 6 sek. gorszym od zwycięzców a na 4 lokacie ukończyli uczniowie z Wir przegrywając o 10 sek. z SP 61.

Gratulujemy sztafecie ogromnego sukcesu!

Link do wyników: szczegółowe wyniki

W zawodach jedną z nagród przyznanych zwycięzcą były bilety na mecz Ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów, który odbył się w środę 28.05.2014r. przy ulicy Bułgarskiej. Uczniowie przygotowali się na to spotkanie wybornie, i w pełnym rynsztunku kibica udaliśmy się na INEA Stadion. Wszyscy świetnie się bawili, co szczególnie zapewnili nam zawodnicy "Kolejorza" zwyciężając 4-0 i zapewniając sobie tytuł vice-mistrza Polski!