Sprawozdanie z wycieczki do Biskupina

W środę 17 września odbyła się wycieczka do Biskupina. Zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 07:40. W wycieczce brało udział 62 uczniów, czyli wszystkie piąte klasy. Opiekowały się nami nasza pani wychowawczyni Lidia Pilarska oraz pani Małgorzata Wiczyńska.
        Pani sprawdziła obecność i przeszliśmy do autokaru. Podczas jazdy do osady widzieliśmy pomnik Leszka Białego i słuchaliśmy opowieści pana przewodnika. Jazda zajęła nam półtorej godziny. Udało nam się szczęśliwie dojechać na miejsce. Poszliśmy zakupić bilety. Potem zwiedzaliśmy gród pochodzący z VIII w. p.n.e. W tym grodzie odbywał się XX Festyn Archeologiczny pt. "Kamień, brąz, żelazo". Mogliśmy zobaczyć m. in. walki rycerzy, tańce ludowe, pokazy nurkowania, garncarstwa itp. Następnie mieliśmy czas na zjedzenie obiadu i kupienie pamiątek. W dalszej kolejności zwiedzaliśmy kawałek wioski wczesnopiastowskiej, muzeum i małą replikę lasu. O godzinie 14:00 wyjechaliśmy z Biskupina. Przed szkołę przyjechaliśmy o godzinie 15:30.
        Według nas wycieczka była bardzo udana, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Marta Kawka i Julia Drgas klasa VA