Motyli wolontariat

21 listopada 2014 r. gościliśmy w naszej szkole panią Barbarę Grochal- koordynator Wolontariatu Hospicjum Palium w Poznaniu. Pani koordynator przybliżyła nam ideę wolontariatu i zachęciła do zainicjowania działań na rzecz Motylego wolontariatu. Uczniowie klas szóstych wykonywali motyle, a rodzice i uczniowie klas czwartych i szóstych piekli pierniki, które następnie ozdabialiśmy. Kilkoro dzieci wraz z rodzicami uczestniczyło w akcji Betlejem Poznańskie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zaangażowania się w Motyli Wolontariat w naszej szkole.

Dlaczego warto?
        Wolontariat to radość pomagania innym, to ciekawe i wartościowe znajomości. To także ciągła praca nad sobą, odkrywanie talentów, zdobywanie nowych i doskonalenie już posiadanych umiejętności. Wolontariat uczy komunikacji i otwiera na potrzeby drugiego człowieka. Zaangażowanie w Motyli Wolontariat daje dodatkową satysfakcję, ponieważ oznacza docieranie ze wsparciem tam, gdzie smutek jest szczególnie głęboki. Motyli Wolontariusze niosą ze sobą kolory, optymizm, szczęście i nadzieję. Dając innym, sami się bogacą. Są piękni i pomagają uczynić świat piękniejszym!

Co robimy?
. Malujemy kolorowe motyle podczas cyklicznie organizowanych warsztatów.
. Bierzemy aktywny udział w licznych imprezach charytatywnych na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.
. Organizujemy ciekawe wydarzenia.
. Prowadzimy kwesty na rzecz Hospicjum.

Szczegółowe informacje u pani W. Jechalke.