XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni"

Dnia 14 maja 2015 r. o godz. 13. 00 w auli Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu już po raz dwunasty gościliśmy uczniów z poznańskich szkół bacznie śledzących losy bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 szkół.
        Konkurs odbywał się drużynowo. Reprezentanci danej szkoły prezentowali krótką scenkę przygotowaną spośród podanych pozycji książkowych, następnie rozwiązali test ze znajomości lektur. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 62 z Poznania, drugie miejsce zajęła SP 18, trzecie - SP 53.
        Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz upominki, pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie za rok.