Tydzień Comeniusa

w Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu
(8 - 14 listopada 2003r.)

W ciągu tego tygodnia rozpowszechnialiśmy wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej informacje o naszym projekcie edukacyjnym:
  - zorganizowaliśmy wystawę, prezentowaliśmy wiadomości, zdjęcia, foldery o naszych partnerskich szkołach i ich regionach oraz naszym projekcie,
  - na lekcjach zgłębialiśmy wiedzę o partnerskich krajach, pisaliśmy w języku angielskim kartki do naszych koleżanek i kolegów z zagranicy, różnymi technikami plastycznymi wykonywaliśmy flagi: duńską, polską, hiszpańską i brytyjską
W piątek 14 listopada na spotkaniu w auli szkolnej miały miejsce:
- mini konkurs wiedzy o Hiszpanii, Danii, Polsce i Wielkiej Brytanii,
- prezentacje maskotek wędrujących po szkołach w partnerskich regionach,
- prezentacje wytworów pracy projektowej (flagi, plansze).

Kolorowe balony uniosły z boiska naszej szkoły listy uczniów do ich rówieśników w Europie.

Happening zakończył tydzień obchodów europejskiego programu SOCRATES COMENIUS w Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu.

Zaprosiliśmy media: redakcję Gazety Wyborczej oraz telewizję regionalną PTV.

W prasie ukazało się zdjęcie wraz z notatką z tego wydarzenia, natomiast program informacyjny Teleskop pokazał i skomentował to wydarzenie.

Poniżej kilka zdjęć