PROGRAM - OPOWIADANIA ŚWIATA

Opowieści, bajki i baśnie przypominają nam dzieciństwo - wspominamy głos babci, która w długie zimowe wieczory opowiadała nam historie, przywołujemy historie bohaterów książek, które na dobranoc czytali nam rodzice, wracamy myślami do pierwszych samodzielnie przeczytanych lektur. I trudno uchwycić jakiś konkretny moment, w którym opowieści przestają być dla nas ważne- znikają niezauważone, ich miejsce niepostrzeżenie zajmuje szkolna wiedza i medialne informacje. Czy szkoła może przywrócić opowieści? Czy może wykorzystać ich moc rozwijania wyobraźni, przekazywania najcenniejszych elementów historii i kultur, opisywania relacji międzyludzkich i budowania więzi?
        Program "Opowieści świata" zaproponowany przez Stowarzyszenie Jeden Świat ma na celu wzbogacenie zajęć lekcyjnych o nowe tematy oparte na opowiadaniach zaczerpniętych z różnych kultur świata. Wprowadza dzieci w świat fantazji jednocześnie przemycając w opowieściach tak ważne aspekty międzyludzkie jak zgodna współpraca w grupie.
        W programie wykorzystane są tradycyjne opowieści z różnych kultur - pradawna mądrość w nich zawarta ma być inspiracją do rozważań na współczesne tematy. Program obejmuje trzy warsztatowe spotkania mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest dobra współpraca w grupie, jak wiele ona daje i jak ciekawie może przebiegać W programie bierze udział klasa Ia .

Szczegółowy program pod linkiem
Koordynator programu w Szkole Podstawowej Nr 61
Żaneta Piernikowska

- Kliknij Opowiadania Świata - październik aby otworzyć galerię.
- Kliknij Opowiadania Świata - październik tęcza aby otworzyć galerię.
- Kliknij Opowiadania Świata - listopad warsztaty aby otworzyć galerię.