"Dzieci dzieciom"
Projekt edukacyjny działania lokalnego

Pracując w szkole zauważyłyśmy wzrost agresji wśród dzieci oraz obojętność na los i potrzeby rówieśników. W związku z tym postanowiłyśmy poruszyć sumienia oraz rozbudzić poczucie empatii choć u niektórych pod-opiecznych. Chciałyśmy zwrócić szczególną uwagę na możliwości dzielenia się swoimi zabawkami, książkami, przyborami szkolnymi itp. z dziećmi pokrzywdzonymi przez los. W roku szkolnym 2009/2010 przeprowadziłyśmy już zbiórkę zabawek, maskotek, gier i książek. Akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów nasze szkoły jak i ich rodziców. Okazało się, że jest wielu wśród nas, którzy myślą podobnie. Postanowiłyśmy opracować projekt współpracy z Domem Wsparcia Dziecka i Rodziny, który ułatwi nam zaplanowanie i przedsięwzięcie odpowiednich kroków oraz usystematyzować nasze działania i plany.
        Przedstawiciele szkolnych organizacji tj. Samorząd Uczniowski oraz Caritas również z dużym zaangażowaniem włączyli się powstania projektu.
        Miejmy nadzieję, że współpraca ta będzie owocna dla obu stron oraz uświadomi naszym uczniom, że można czerpać radość, satysfakcję i dumnym z niesienia pomocy innym.

- Kliknij Mikołaj 2014 aby otworzyć galerię.
- Kliknij II bal charytatywny aby otworzyć galerię.